
| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Bulk |
| Number of Positions | 3 |
| Connector Type | Shrouded |
| Termination | Solder Pin |
| Gender | Male |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2 mm |
Stock: 5537
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06202
Ext.Price$0.06202
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06202 | $0.06202 |
| 10 | $0.03101 | $0.31010 |
| 50 | $0.02754 | $1.37700 |
| 100 | $0.02446 | $2.44600 |
| 500 | $0.02173 | $10.86500 |
| 1000 | $0.01930 | $19.30000 |
| 3000 | $0.01790 | $53.70000 |
| 5000 | $0.01660 | $83.00000 |
| 10000 | $0.01539 | $153.90000 |
